Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Chopina w Warszawie

Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Chopina w Warszawie

Parking przy lotnisku Chopina w Warszawie  bliskolotniska.pl  usytuowany jest przy Alei Krakowskiej 48/52, w bliskim sąsiedztwie terminala.  Zostawiając  u nas swój samochód masz zapewniony bezpłatny transport, a ponieważ przejazd parking – lotnisko trwa tylko kilka minut  może się zdarzyć, że na lotnisku znajdziesz się zbyt wcześnie.

Co robić z wolnym czasem przed odlotem?

Strefa komercyjna lotniska rozwija się bardzo intensywnie w oparciu o analizę potrzeb podróżnych, a  za wzór służą  największe porty lotnicze na świecie. Co roku przeprowadzane są ankiety, w których pasażerowie wyrażają  opinie na temat jakości obsługi lotniska oraz swoich oczekiwań wobec oferty usługowej i handlowej. Około 3/4 ankietowanych pozytywnie ocenia ofertę  warszawskiego terminala i podobna ilość pasażerów  dokonuje zakupów przed odlotem.

Jak spędzić czas na lotnisku przed odlotem?  – Idź na zakupy!

Strefa zakupowa na Lotnisku Chopina jest imponująca i kusi pasażerów wieloma promocjami i  rabatami, organizowane są loterie i konkursy.

 • Niektórzy touroperatorzy  ( łączą usługi kilku dostawców, aby klientowi zaproponować szerszy pakiet) dają swoim  klientom rabaty w różnej wysokości ( nawet  sięgające 20% ) w wybranych sklepach i  restauracjach lotniskowych.
 • Strefa handlowa zajmuje ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych
 • Pasażerowie mają do dyspozycji ponad 40 sklepów i około 20 lokali gastronomicznych.

Co można kupić na lotnisku?

Masz kilka godzin do odlotu i właśnie zdałeś sobie sprawę, że nie spakowałeś kilku niezbędnych rzeczy? A może chcesz uzupełnić garderobę lub kupić ciekawy drobiazg na prezent lub jako pamiątkę zagranicznego wyjazdu? Marzysz o markowych perfumach dla siebie i bliskiej osoby, a znajomy mówił, że w strefie wolnocłowej mają atrakcyjną cenę?

Na terenie warszawskiego portu lotniczego znajdziesz znane, renomowane marki, które oferują  wiele luksusowych artykułów. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszą się:

 • alkohol, perfumy, słodycze, prasa oraz wyroby tytoniowe, ale asortyment jest o wiele szerszy i obejmuje również:
 • kosmetyki
 • biżuterię i zegarki
 • odzież
 • artykuły spożywcze
 • akcesoria podróżne
 • upominki, książki, kwiaty.

Gastronomia na Lotnisku Chopina w Warszawie

Zrobiłeś zakupy? Czas na odpoczynek i małe co nieco w jednym z lokali gastronomicznych. Masz do wyboru naprawdę wiele miejsc, w których zjesz smaczny posiłek, napijesz się doskonałej kawy i miło spędzisz czas. Urlop to czas przyjemności, więc dlaczego już teraz nie pozwolić sobie na pyszny deser? Kalorie będziesz liczyć po powrocie.

Co można zjeść na lotnisku? Kilka propozycji:

 • Fast food  – MC DONALD’S,   JOHNNY ROCKETS
 • Kawiarnie – MC CAFE, COSTA COFFEE, FURORE, SO! COFFEE
 • Kuchnia polska – MISA, MISA BAR MLECZNY, FARSZ BAR, BIJANKA
 • Kuchnie świata – THE FLAME, PAUL, GATE ONE, ATMOSPHERE.

Wymienione lokale oferują również dania wegetariańskie.

Usługi na Lotnisku Chopina w Warszawie

W natłoku przygotowań do wyjazdu zapomniałeś o ważnym przelewie albo wymianie pieniędzy? Nie panikuj,  na lotnisku  znajdziesz placówki finansowe i pocztowe, w których możesz:

 • kupić lub sprzedać walutę – MONEY WORLD
 • wypłacić gotówkę z karty kredytowej  w różnej walucie – CURRENCY EXPRESS
 • wypłacić gotówkę z karty kredytowej wyłącznie w PLN – AIR TOURS POLAND.

Do dyspozycji klientów są również banki ( Bank Pekao S.A., Plus Bank ), bankomaty ( Planet Cash ) oraz placówka Poczty Polskiej.

Wyjazd z małymi dziećmi – czy nie będą nudzić się na lotnisku?

Lotnisko Chopina w Warszawie  dba o wszystkich swoich pasażerów, również tych najmłodszych. W celu zapewnienia im komfortowego oczekiwania na samolot oraz zapewnienia miłych wspomnień udostępnione są place zabaw. Przeznaczono je dla dzieci powyżej 3 lat. Dwa z nich znajdują się w strefie Schengen, a jeden w strefie Non – Schengen.  Maluchy chętnie  korzystają
z możliwości zabawy, a dzięki temu również rodzicom  czas mija szybko i w dobrym nastroju.

 

Z reguły lot kojarzy się z nerwową atmosferą i presją czasu – o której muszę wyjechać z domu, żeby zdążyć na samolot? A jeśli będą korki? Czy wszystko spakowałem?

W przedwyjazdowej gonitwie ważny jest każdy element, również wybór parkingu. Zostawiając samochód w bezpiecznym miejscu przy Alei Krakowskiej 48/52 zyskujesz pewność, że dotrzesz na terminal nie tylko  bez opóźnienia, ale z zapasem wolnego czasu, który możesz miło spędzić na lotnisku robiąc zakupy, a po nich relaksując się w jednej z restauracji lub kawiarenek.

Zobacz również:

Podobne posty